Category Archives: Pencapaian Kokurikulum


Keputusan Kejohanan Gimnastik Berirama MSSD Hulu Langat

Tarikh:14/7/2022
Tempat:Aristo Sport Arena , Kajang

Kategori MGF
Grade 3
Ng Kar Ping 1C – Johan

Grade 4
Leong Eqin 2J – Johan

Grade 5
Liow Xiao Hui 4D – Johan
Ngan Zhi Xin 3K – Ketiga
Gan Zhi Rou 4F – Keempat

Kategori FIG
Senior
Angeline Lee Jing Ling 5L – Johan

Tahniah dan syabas kepada wakil sekolah Kita. Terima kasih juga kepada ketua guru penasihat Pn. Tan Yoke Ber dan guru penasihat yang lain.


Keputusan Kejohanan Bola Keranjang MSSDHL 2022

 


Kategori:
P15 : JOHAN
L15 : JOHAN
P18 : JOHAN
L18 : JOHAN
We are the best.

tahniah dan syabas kepada wakil kita yang berjaya mendapat Johan dalam keempat-empat kategori Kejohanan Bola keranjang MSSD.
Terima kasih kepada semua guru yang bertugas sebagai pengurusan pasukan dan En Chew Kee Aik yang menyumbangkan tenaga sebagai Pegawai Teknik PPDHL.

 


🏸Keputusan Kejohanan Badminton MSSD Hulu Langat 2022🏸

Lokasi: Ezy Badminton Court Centre, Bandar Rinching, Semenyih.

Tarikh: 4-7 Julai 2022

Perseorangan P15
Lim Yew Ern : 🥇Emas
Zoey: 🥉Gangsa

Bergu P15
Lim Yew Ern /Zoey : 🥇Emas
Tee Yoke Xim/Tee Yoke Quan:🥉Gangsa

Bergu L15
Kimmy/Yong Mun Chun:🥈Perak
Zack/Goh Hao Yuan:🥉Gangsa

Perseorangan P18
Ann Fleuryn : 🥉Gangsa

Bergu P18
Ann Fleuryn/Tham Yun Fei: 🥈Perak
So Kye Qing/Lew Zhi Jia : 🥉Gangsa

Naib Johan Keseluruhan:
SMJK YU HUA

Sekalung penghargaan kepada pengurus pasukan:
Pn Jauhaya,
Pn Maisalmah ,
Pn Khoo Siew Ong ,
Pn Soo Seow Yan,
Pn Sia Soo Fong,
Pn Nur Aizan .


KEPUTUSAN RASMI MERENTAS DESA MSSS 2022

 

L15
THAM JUN KIT (2F)
tempat ke-17

P15
THAM YUN ERN (3D)
tempat Ke-3 (akan mewakili Selangor ke MSSM)

P18
TEOH XUE EN (4A)
tempat ke- 16


KEPUTUSAN PERTANDINGAN MENDEKLAMASI SAJAK BAHASA CINA SMK/SMJK PERINGKAT NEGERI SELANGOR 2022
2022 年雪兰莪中学生华语诗歌朗诵在线比赛成绩

 

KATEGORI MENENGAH RENDAH(初中组)
NAIB JOHAN-THENG XIANG HUEI 汤舒卉 2C
TEMPAT KETIGA- CHOW WEI QI 曹玮锜 3C

KATEGORI MENENGAH ATAS (高中组)
JOHAN- TEOH MING JIE 张铭劼 5B
HADIAH KEPUJIAN-SIEW YU XUAN 萧愉璇 5A


*Keputusan Rasmi Merentas Desa Majlis Sukan Sekolah Peringkat Daerah Hulu Langat 2022*

 

*Kategori P2 (Bawah 15 tahun)*
Johan: Tham Yun Ern (3D)
Tempat ke-5: Lim Zi Xuan, Zoey (2F)

*Kategori L2 (Bawah 15 tahun)*
Naib Johan – Tham Jun Kit (2F)

*Kategori P18 (Bawah 18 tahun)*
Naib Johan – Teoh Xue En (4A)

*Kategori Berpasukan*
P15: Tempat ke-3
L18: Tempat ke-3


PERTANDINGAN BAHAS ALA PARLIMEN BC PERINGKAT NEGERI SELANGOR TAHUN 2022
2022年雪州国会式华语辩论比赛


Pencapaian:TEMPAT KETIGA
Pemenang:
陈星卉Tan Sin Hui 5A
黄子瑜Ng Zi Yu 3C
林颖琪Lim Ying Qi 3B
张铭哲Teoh Ming Zhe 3A
陈毅Tan Yi 3I

PERTANDINGAN BAHAS ALA PARLIMEN BC SMJK (CONFORMING)MALAYSIA PERINGKAT KEBANGSAAN TAHUN 2022
2022年华中杯辩论比赛
Pencapaian:TEMPAT KETIGA
Pemenang:
谭芷欣 Tham Zhi Xin 5A
张铭劼 Teoh Ming Jie 5B
李霖垚 Lee Lin Yao 5F
萧文慧 Siow Wen Hui 4A
符凌绮 Ho Ling Yi 4G
罗心言 Loh Xin Ian 3F



马来西亚永春美山林氏家族会 主办 第一届马来西亚全国中学生华文征文比赛

马来西亚永春美山林氏家族会 主办
第一届马来西亚全国中学生华文征文比赛
2H 罗心言 LOH XIN IAN 初中组佳作奖