Category Archives: Pencapaian Kokurikulum

Pertandingan Kuiz Sejarah & Patriotisme Peringkat Negeri Selangor 2023

Pertandingan Kuiz Sejarah & Patriotisme Peringkat Negeri Selangor 2023
Pencapaian :Tempat Ketiga
Senarai pemenang:
Teoh Rui Xuen (5A)
Lee Jing En (5A)
Lydia Ng Jing Ying (5A)
Wong Kam Fatt (5A)
Guru Pengiring: Pn Chong Chung Poh


Majlis Penyampaian Anugerah Pandu Puteri Remaja 2022, yang disempurnakan oleh DYMM Tengku Permaisuri Selangor, Tengku Permaisuri Norashikin

Majlis Penyampaian Anugerah Pandu Puteri Remaja 2022, yang disempurnakan oleh DYMM Tengku Permaisuri Selangor, Tengku Permaisuri Norashikin.
​​Tarikh/ Masa : 24 Mei 2023 8.00 pagi
​​Tempat​ : Dewan Serbaguna Tengku Ampuan Rahimah (DESTAR)
Penerima :
1. Gloria Chong Ying Le 4 Didik (A)
2. Lim Rou Xi 4 Cekal (F)
3. Gan Zixuan 4 Megah (B)
4. Chan Chou Hoe Yan 4 Gagah (D)



Rusan pertandingan seni visual sekolah reandah dan menegah peringkat daerah Hulu Langat Tahun 2023

Tahniah dan syabas kepada Heng Shaun-J (3A) kerana telah mendapat tempat pertama dalam Pertandingan Seni Visual Ilustrasi (kelategori menengah bawah) Tahun 2023 peringkat daerah dan akan mewakili Daerah Hulu Langat ke peringkat Negeri Dan seterusnya.


PERTANDINGAN KALIGRAFI SEMPENA TAHUN BARU CINA PERINGKAT NEGERI SELANGOR TAHUN 2023
2023 碑林千人挥春比赛
Tarikh:4/2/2023

Keputusan成绩:
初中组(Menengah rendah)
1)曾语婧 Chen Izanne  1A 优秀奖Hadiah Kepujian
2)曾禹恩 Chen Ian 2B 优秀奖Hadiah Kepujian
3)刘恝杏 Low J-Xin 3F 优秀奖Hadiah Kepujian

高中组 (Menengah Atas)
1)郭涵贝 Koh Han Bay 4B 优秀奖Hadiah Kepujian


Keputusan Sayembara Puisi dan Lagu Peringkat Negeri Selangor

Pasukan Aurora telah memenangi “ANUGERAH CIPTAAN PUISI TERBAIK”. Tahniah!🎉🎉
Pasukan ini dibarisi oleh enam orang murid sesi petang :
Nabilla Haditya Nicole(1F)
Nadine Imani (1F)
Ling Jee Wayne (2A)
Cheong Qi Kang(2A)
Desmond How Jia Jun(2A)
Chia Yu Zher(2A)

Guru Pembimbing : Pn Jauhaya & En Khairul Faiz


KEPUTUSAN FEGASEL 2023&FERASS 2023

 

FESTIVAL GALA KESENIAN SELANGOR (FEGASEL)

KELAB KOIR SMJK YU HUA telah  memenangi NAIBJOHAN dalam Pertandingan Koir Sekolah Menengah Peringkat Negeri.

 

Open photo

Pertandingan Tarian Kebudayaan

Pertandingan Tarian Kebudayaan Sempena Sambutan Hari Kemerdekaan Dan Malaysia Day Di I-City, Shah Alam pd 17/9/2023

JOHAN  Kategori Sekolah Menengah
Dan
Busana & Tatarias Terbaik


Pemenang Kejohanan Catur MSSD

Lelaki B15:
Tay Hoe Sen(2C) Johan

Perempuan B15 :
Poon Zhi Wei (3A) -tempat ke 10
Poon Zhi Hang (2A)-tpt ke-11

Lelaki B18
Jason Lim (4B)- tempat ke 5
Ho Jia Tian (4B)- tempat ke 14