Category Archives: Achievement

  • 0

  • 0

SMJK YU HUA Koir – Gold Diploma Malaysia International Choral Festival Congratulations and Well Done.Thank accompanying teachers : Pn Ng Hui Geik and Pn Chin Soo Chan .


  • 0

17th English Language Event by The Oxford and Cambridge Society Malaysia TED TALK Public-Speaking Competition 2019 National Level at Sunway Uni, 13 July 2019 SMJK Yu Hua — 3rd place ONG YI JUN 5F Guru Pengiring : Pn Leong Lai Kin

Category : Achievement (2019)


  • 0

Pertandingan Kawad Kaki Smjk Yu Hua 2019. Syabas kepada semua pasukan Yang ambil bahagian. keputusan: Johan : kadet polis lelaki Naib Johan : kadet polis Perempuan Ke-3. : KRS Ketua Platun terbaik : Kadet polis Lelaki Tahniah dan Terima kasih semua Guru ajk unit Kokurikulum

Category : Achievement (2019)


  • 0

Pertandingan Deklamasi Sajak Bahasa Cina Peringkat Negeri Selangor

Category : Achievement (2019)

Pertandingan Deklamasi Sajak BC Peringkat Negeri Selangor
A) Kategoti Menengah Rendah-Johan SMJK Yu Hua:
Yong Ling 3C
Yap Zhen Hao 3A
Teoh Ming Jie 2B
Siew Yu Xuan 2A
B) Kategori Menengah Atas
Johan-SMJK Yu Hua
Tang Jun Yau 5A
Tahniah dan syabas kepada pasukan Smjk Yu Hua.
Juga kepada Pn Chuah Chun Bouy – jurulatih.
Terima kpd Pn Soo Seow Yan, Pn Ng Hui Geik, Pn Yap Siew Kuan, Cik Pang Kwi Chi , Pn Lim Shwu Juang , Pn Goh Boon Siew, Pn Phei Nei dan lain Cikgu Yang bantu


  • 0

PPS camp

Category : Achievement (2019)

Perkhemahan Pengawas Pusat Sumber Smjk Yu Hua.
At Green View Farm, Broga , 31/5- 2/6.
Thank you all the teachers and Dr Cheong for being on duty and helping in the camp .


  • 0

FRESCO 6TH NATIONAL HARMONICA COMPETITION

Category : Achievement (2019)

Past two days (1/6/2019 ~ 2/6/2019), members of SMJK Yu Hua Harmonica Society had participated Fresco 6th National Harmonica Competition. Proud to say that our team had achieve many outstanding awards!

AWARDS 🏆:
Solo (Youth Category) – CHAMPION
Solo (Youth Category) – 1ST RUNNER UP
Solo (Youth Category) – 2nd RUNNER UP
Duet (Youth Category) – CHAMPION
Duet (Youth Category) – 2ND RUNNER UP
Trio (Open Category) – CHAMPION
Trio (Youth Category) – CHAMPION
Quartet (Open Category) – CHAMPION
Quartet (Youth Category) – CHAMPION
Quartet (Youth Category) – 2ND RUNNER UP
Orchestra (Open Category) – CHAMPION
Orchestra (Open Category) – 1ST RUNNER UP


  • 0

Girlguide & Scout Camp

Category : Achievement (2019)

Congratulations: these are their results:
GIRLGUIDE
-kawad kaki 1st
-fizikal+isyarat 1st
-gadjet 3rd
-the best commander kawad kaki

SCOUT
-masak 1st
-fizikal+isyarat 2nd
Thank you to Pn Lew Poh Peng and husband for accomplishing them to Johor Bahru 30 May till 1 June


  • 0

24 Festive Drum Competition

Category : Achievement (2019)

Good news. Our school won the gold award(冠军) for 2019 24 Festive Drum Competition held in Klang today with a cash reward of rm 3000. We also won 3 other awards – best choreography(最佳编曲), best drumming technique(最佳鼓艺) and best arrangement award(最佳创作).


  • 0

2016 Achievements

Category : Achievement (2016)

Pertandingan Penulisan Kreatif Bahasa Cina3123 1231

雪州是全场总冠军,三连冠,育华是大赢家!

Tahniah kepada pelajar-pelajar SMJK Yu Hua (Selangor) yang telah muncul sebagai Johan Keseluruhan Pertandingan Penulisan Kreatif Bahasa Cina Peringkat Kebangsaan Tahun 2016.

Pasukan Bola Tampar Perempuan SMJK YU HUA muncul sebagai Johan Sukan Tingkatan Enam Peringkat Negeri Selangor.

15064018_1279816812059370_2009823983_o15007673_1279816875392697_2028089686_o

Pertandingan Bahas Ala Parlimen Bahasa Cina
IMG-20160617-WA0000

Tahniah dan syabas kepada pasukan bahas BC SMJK Yu Hua yang telah muncul sebagai JOHAN dalam Pertandingan Bahas Ala Parlimen BC Peringkat Kebangsaan 2016. Taniah kepada para pelajar dan guru-guru yang telah membimbing mereka.

Majlis Anugerah Kecemerlangan Tahun 201516-kecemerlangan

Tarikh : 24 Februari 2016 (Rabu)
Tempat : Dewan SMJK Yu Hua