Category Archives: Achievement

  • 0

STPM Result 2016

BIL MATA

PELAJARAN

BILANGAN CALON MENGIKUT GRED

A A- B+ B B- C+ C C- D+ D F
4.00 3.67 3.33 3.00 2.67 2.33 2.00 1.67 1.33 1.00 0.00
1

900-PENGAJARAN AM

10

9.01

14

12.61

17

15.32

33

29.73

13

11.71

14

12.61

7

6.31

2

1.80

1

0.90

0

0.00

0

0.00

 2  911-BAHASA CINA
3

16.67

0

0.00

3

16.67

2

11.11

2

11.11

2

11.11

3

16.67

 

0

0.00

 

3

16.67

0

0.00

0

0.00

3 944-EKONOMI
13

24.53

5

9.43

6

11.32

11

20.75

8

15.09

2

3.77

2

3.77

2

3.77

2

3.77

0

0.00

2

3.77

 4  946-PENGAJIAN PERNIAGAAN
14

26.42

4

7.55

11

20.75

8

15.09

6

11.32

5

9.43

3

5.66

2

3.77

0

0.00

0

0.00

0

0.00

 5 948-PERAKAUNAN
6

17.14

2

5.71

5

14.59

2

5.71

10

28.57

8

22.86

0

0.00

0

0.00

1

2.86

0

0.00

1

2.86

6 954-MATHEMATICS
8

13.79

12

20.69

9

15.52

6

10.34

4

6.90

8

13.79

 

8

13.79

0

0.00

 

0

0.00

2

3.45

1

1.72

7 960- PHYSICS
6

21.43

3

10.71

4

14.29

2

7.14

3

10.71

4

14.29

1

3.57

4

14.29

0

0.00

0

0.00

1

3.57

8 962- CHEMISTRY
7

12.07

7

12.07

9

15.52

12

20.69

4

6.90

10

17.24

6

10.34

1

1.72

1

1.72

0

0.00

1

1.72

9 964- BIOLOGY
5

16.67

4

13.33

4

13.33

4

13.33

5

16.67

3

10.00

3

10.00

2

2.67

0

0.00

0

0.00

0

0.00

Peperiksaan Bil Calon 4A Peratus Lulus GPS
STPM 2016 5 99.10 2.97
STPM 2015 4 98.13 2.79
STPM 2014 2 98,33 2.88

  • 0

2016 Achievements

Category : Achievement (2016)

Pertandingan Penulisan Kreatif Bahasa Cina3123 1231

雪州是全场总冠军,三连冠,育华是大赢家!

Tahniah kepada pelajar-pelajar SMJK Yu Hua (Selangor) yang telah muncul sebagai Johan Keseluruhan Pertandingan Penulisan Kreatif Bahasa Cina Peringkat Kebangsaan Tahun 2016.

Pasukan Bola Tampar Perempuan SMJK YU HUA muncul sebagai Johan Sukan Tingkatan Enam Peringkat Negeri Selangor.

15064018_1279816812059370_2009823983_o15007673_1279816875392697_2028089686_o

Pertandingan Bahas Ala Parlimen Bahasa Cina
IMG-20160617-WA0000

Tahniah dan syabas kepada pasukan bahas BC SMJK Yu Hua yang telah muncul sebagai JOHAN dalam Pertandingan Bahas Ala Parlimen BC Peringkat Kebangsaan 2016. Taniah kepada para pelajar dan guru-guru yang telah membimbing mereka.

Majlis Anugerah Kecemerlangan Tahun 201516-kecemerlangan

Tarikh : 24 Februari 2016 (Rabu)
Tempat : Dewan SMJK Yu Hua


  • 0

2015 Achievements

Category : Achievement (2015)

Pertandingan Tarian Kebudayaan Cina Malaysia Ke 16

Tempat : Sekolah Menengah (SUWA) Poi Lam, Ipoh , Perak.

Tarikh          : 27/11/2015-29/11/2015

Keputusan  : Memenangi Hadiah Kepujian

Tarian Kebudayaan Cina

 

 

 

 

Majlis Anugerah Kecemerlangan Kokurikulum Daerah Hulu Langat 2015.

12190125_957142711029517_9132299249321183101_n

1. Anugerah Kelab Cemerlang
Kelab Bahasa Cina

 

2. Anugerah Pelajar Cemerlang Kokurilum
Tang Qi Yau

 

3. Anugerah Guru Cemerlang Kokurilum
Pn. Chua Choon Bouy
*Anugerah Platinum
Pn. Ng Soo Ha
*Anugerah Emas


Ucapan Tahniah dan Syabas kepada mereka yang telah berjaya.

 

 

 

 

A Badan Beruniform制服团体

(1) Kelab Wushu 武术学会
Wushu

  • Persekutuan Wushu Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

 

主办当局:Persekutuan Wushu Kuala Lumpur
地点         : SJK(C) Nan Kai Kuala Lumpur
日期          :2014年9月13日-2014年9月14日
1.散打(男子组70公斤)

成绩 得奖者
铜牌 林来发(6AS2)

2.散打(男子组56公斤)

成绩 得奖者
银牌 陈礼钏(5D)

 

  • Persekutuan Wushu Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

 

主办当局:Persekutuan Wushu Kuala Lumpur
地点         : SJK(C) Nan Kai Kuala Lumpur
日期          :2015年5月16日
1.太极推手(男子组65公斤)

成绩 得奖者
银牌 廖轩逸(4E)

2. 太极推手(男子组60公斤)

成绩 得奖者
铜牌 曾铭城(4F)

3.太极推手(男子组52公斤)

成绩 得奖者
银牌 陈贞玮(4J)

 

(2)Pandu Puteri 女童军团
nv jun

主办当局:SMJK Chan Wa
地点         :Seremban
日期         :2014年12月18日-2014年12月21日
成绩        :全场总冠军

1.Pertandingan Kawad Kaki

成绩 得奖者
冠军 关欣璇(5I)(The Best Commander), 汪恺盈(5F),黄欣渝(4G),李紫瑄(4F),苏韵柔(4I),柯欣贝(3D),林嘉谊(3F),曾意琪(3J),杨慧莹(2A),方珂云(2K)

2. Pertandingan Kecemasan

成绩 得奖者
冠军 汪恺盈(5F),黄欣渝(4G),李紫瑄(4F), 柯欣贝(3D)

3.Pertandingan Masak Rimba

成绩 得奖者
冠军 张亿梅(5F),钟宛琴(4J),邓恩琳(3B),张恺祺(3J)

 

(3) Pasukan St. John Ambulans 圣约翰救伤队

  • Pertandingan Pertolongan Cemas dan Perawatan Peringkat Daerah

主办当局:St. John KSS dan KSTS
地点        :SMK Convent Kajang
日期         :2015年2月1日
Kawad Kaki, Kes Pendek, Perawatan

St jhon g

成绩 得奖者
冠军 吴芷欣(3A),丘婉昱(3C),李咏善(3C),刘渝琪(3E),张嘉慧(3K)
  • Pertandingan Pertolongan Cemas dan Perawatan Peringkat Negeri

主办当局:St. John KSS dan KSTS
地点        :SMK Convent Kajang
日期         :2015年2月1日
Kawad Kaki,Kes Pendek

STjhon b

成绩 得奖者
冠军 郑元(3G),梁名瑞(3A),谭伟文(3E),陈乐阳(3G),谢伟铭(3K)

 

(4) Kadet Bomba dan Penyelamat 消防与拯救队

  • Perkhemahan Kadet Bomba dan Penyelamat Peringkat Negeri

主办当局:JPS, PPDHL, BOMBA DAN PENYELAMAT MALAYSIA
地点         :Pusat Kokurikulum, Kem Sg. Tekali, Hulu Langat
日期         :2015年4月13日-2015年4月16日
Pertandingan Kawad Kaki

Bomba

成绩 得奖者
季军 刘俊豪(5A),何致豪(4K)

 

 

 

(B)Kelab Dan Persatuan 学会

 

(1) Kelab Kebudayaan 文娱学会

(i)口琴组

  • Peringkat Antarabangsa

 

主办当局:Hangzhou,China
地点    :People’s Government of Hangzhou Xiacheng District(China Harmonica Association)
日期    :2014年8月1日- 2014年8月4日

persatuan kelab 1

1.育华口琴四重奏公开组, 育华口琴四重奏少年组

成绩 得奖者
冠军 苏哲正(5G),陈启耀(4A)

 

2.育华口琴四重奏公开组, 口琴重奏公开组

成绩 得奖者
冠军 巫岫纹(6BS3)

 

 

(ii)舞蹈组

  • 28届雪州校际舞蹈观摩赛

主办当局:Persatuan Tarian Desa Selangor dan Wilayah Persekutuan

地点    :HGH Convention Center,Sentul KL

日期    :2014年7月28日

talian

成绩  得奖者
HadiahCemerlang 雷丰婧(5B),张容甄(5B),汪嘉雯(5F),余健汶(5F),林丽霜(5H),郑惠敏(5I),文韶祺(5L),雷丰悦(4C),张惠琪(4D),黄慧贤(4E),李怡宁(4F),郭沛君(4H),林政琪(4J),梁艺莹(3C),叶雯祺(3F),李恩敏(3H),潘嘉慧(3H),李蒽淇(3H),赖湲雅(3M)

 

 

 

 (2) Persatuan Bahasa Cina 华文学会

   (i)口艺组

  • 宗乡青杯雪州中学国会式华语辩论比赛

 

主办当局:J/K Kurikulum Panitia Bahasa Cina Jabatan Pendidikan Selangor
地点    :八打灵公教国民型中学
日期    :2015年4月7日-2015年4月9日

debet 2

成绩 得奖者
冠军 陈子扬(5C),黄政辉(5F)(最佳辩手),陈启耀(4A),陈颖辑(4D),黄心惠(4G)

 

 

 

  • 2015 年县级诗歌朗诵比赛

 

主办当局:J/K Kurikulum Panitia Bahasa Cina Jabatan Pendidikan Selangor
地点    :加影育华国民型中学
日期    :2015年4月17日

诗歌

1.高中组

成绩 得奖者
冠军 陈启耀(4A)
亚军 粱玮珊(5B)

2.初中组

成绩 得奖者
冠军 龙譞(3B),粱郡倪(3E),陈嫣妤(3F),温千莹(3G)
亚军 刘春燕(1A),陈俊耀(1B),刘治韵(1B),王心彤(1E)

 

 

 

  • 15届兴安杯雪州中学生华语辩论比赛

 

主办当局:雪隆兴安会馆青年团
地点    :雪隆兴安会馆
日期    :2015年4月18日,19日,26日

debet 1

成绩 得奖者
季军 张行斐(5B),陈子扬(5C),黄政辉(5F),陈启耀(4A),陈颖辑(4D),魏承聪(3A)

 

 

 

  • 13届华中杯全国中学生国会式华语辩论比赛

 

主办当局:马来西亚国民型华文中学校长理事会
地点    :Hotel Era, Bahau
日期    :2015年6月1日-2015年6月 3 日

 

成绩 得奖者
冠军 陈子扬(5C),黄政辉(5F),陈启耀(4A),陈颖辑(4D)

 

 

 

     (ii)书艺组 

  • 乙未年挥春比赛

 书法

主办当局:UTAR SG. LONG CNY CARNIVAL 2015
地点    :UNIVERSITI TUNKU ABDUL RAHMAN, SUNGAI LONG CAMPUS
日期    :2015年2月1日

 

1.高中组

成绩 得奖者
特优奖 徐歆宁(5E),张佩铃(5A),梁馨元(4B)
优秀奖 许晋强(4A)

2.初中组

成绩 得奖者
特优奖 张佩珊(3A),许晋铭(1A)
优秀奖 徐志文(3C)

 

 

 

  • 雪州乙未年挥春比赛

 

主办当局:J/K Kurikulum Panitia Bahasa Cina Jabatan Pendidikan Selangor
地点    :新纪元大学学院
日期    :2015年2月7日

 

1.高中组

成绩 得奖者
优秀奖 梁馨元(4B),许晋强(4A)

2.初中组

成绩 得奖者
优秀奖 张佩珊(3A),叶政熹( 2A)

 

 

 

  • 雪州中学校际书法比赛

主办当局:J/K Kurikulum Panitia Bahasa Cina Jabatan Pendidikan Selangor
地点    :新纪元大学学院
日期    :2015年3月7日

 

1.高中组

成绩 得奖者
特优奖 张佩铃(5A),许晋强(4A),梁馨元(4B)
优秀奖 徐歆宁(5E)

2.初中组

成绩 得奖者
优秀奖 张佩珊(3A),许晋铭(1A),张豫恬(1C)

3.非华裔组

成绩 得奖者
特优奖 飒密(4B)
优秀奖 安延(1D)

 

 

 

  • 乙未年全国华文国民型中学华文中堂书法比赛

 

主办当局:马来西亚国民型华文中学校长理事会
地点    :吉兰丹哥打巴鲁中华国民型华文中学
日期    :2015年3月21日

 

成绩 得奖者
银奖 张佩铃(5A),许晋强(4A)
铜奖 徐歆宁(5E),梁馨元(4B)

 

 

 

 (3) Panitia Bahasa Inggeris英文组  

  • Drama Bahasa Inggeris Sekolah-Sekolah Menengah Daerah Hulu Langat

 

主办当局:PPD Hulu Langat
地点    :加影育华国民型中学
日期    :2015年4月23日

en drama

成绩 得奖者
冠军 Thirshaana Thambodran(6AS1),郑嘉川(6AS1),刘力豪(5B),刘振扬(5D),黎钲熙(5D),妮琪沙(5E),陈源斌(5F),周镓雯(5I),莎丽花(5I),周雅萱(5J),杨证 钦(5J),刘慧儿(5K),黄涵湘(4C),舒敏(4K), 李文聪(4K)

 

 

 

 

(4) Panitia Sains科学组 

  • Karnival Sains Dan Teknologi Sekolah Menengah Dan Rendah Peringkat Daerah Hulu Langat 2015 

 SC

主办当局:PPD Hulu Langat
地点    :SMK Taman Tasik, Ampang
日期    :2015年4月28日- 2015年4月29日

 

1.Saintis Muda(Menengah)

成绩 得奖者
亚军 严琬炘(3A),曾薇芯 (3A)

 

2.Efficiency Energy Cooking

成绩 得奖者
季军 黄敬清(3A),林欣慈 (2D),潘征程 (1A)

 

 

 

(5) Kelab Setem Dan Filateli

  • Pertandingan Anugerah Kelab Setem Dan Filateli Cemerlang Tahun 2014 “OMG ( OH Memang Gempak! ) Kembara Setem” Peringkat Kebangsaan

 

主办当局:POS MALAYSIA DAN KEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA
地点    :SM Sains Dato’ Ahmad Maher, Kota Bharu, Kelantan
日期    :2014 年

 

 

SAMSUNG CSC

 

奖项 成绩
1.      Pertandingan Folio Setem & Filateli “OMG Kebangsaan 2014”

2.      Pertandingan Keahlian SODA Kelab Setem

3.      Pertandingan Kelab Setem Dan Filateli Cemerlang – Kategori Terbuka

4.      Pertandingan Kelab Setem Dan Filateli Cemerlang – Kategori Terbuka – Smart Partner

冠军

 

冠军

冠军

 

总冠军

 

 

 

 

 

 

(C) Sukan Dan Permainan田径与球类

 

(1) Kelab Bola Keranjang 篮球学会

篮球

sukan 1

sukan 2

  • Ruby17岁以下青少年篮球锦标赛

主办当局:KLBA吉隆坡篮总
地点         :Stadium Maba
日期         :   2014年7月2日-2014年8月3日

 

1.男子18岁以下Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 伽比(5I), 李子健(5I)

 

2.女子18岁以下 Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 傅可(5C),方碧义(5I)

 

 

 

  • Junior NBA National Training Camp

主办当局:Dutch Lady & Kementerian Pendidikan Malaysia

地点         :Hotel Cititel, Mid Valley & SJK(C)Kwong Hon, Sg.Besi, KL

日期         :   2014年8月21日-2014年8月24日

 

  1. All Star Team Player
成绩 得奖者
季军 陈腾威(2K)

 

2.Sportsmanship Award

成绩 得奖者
季军 符美绮(3J)

 

 

 

 

  • Kejohanan Bola Keranjang 1M1S,3 on 3,Piala Menteri,Pelajaran 2014

主办当局:PPD Hulu Langat

地点         :Kg. Baru Semenyih

日期         :   2014年8月27日-2014年8月28日

 

1.男队 Berpasukan Lelaki

成绩 得奖者
亚军 李高升(5A), 郭楸铭(5B),黄子康(5C),曾双修(5F),朱征洋(5F)

 

2.女队 Berpasukan Perempuan

成绩 得奖者
冠军 曾静妮(5D),邱瑾燕(5E),林佩珊(5H), 严薇诗(5H),许淑霓(5K)

 

 

 

  • Kejohanan Sukan 4th ALFA Cup 2014

主办当局:Sekolah Seri Suria

地点         :Sekolah Seri Suria

日期         :   2014年11月14日

 

1.男队 Berpasukan Lelaki

成绩 得奖者
冠军 李子健(5I),伽比(5I), 陈万胜(5K), 谢秉宏(5K),  郭政贤(4E),刘国荣(4J),林千怀(3B), 李嘉昇(3C), 刘道彦(2D),杜耀煌(2K), 陈腾威(2K)

 

2.女队Berpasukan Perempuan

成绩 得奖者
亚军 傅可(5C),官芷伶(5J),罗莎琦拉(4I),曾莉珺(4I),   余汶倪(4J),叶晓慧(4M),萧俐滢(3H),谢茹斐(3I),符美绮(3J),聂敏慧(3L),甘宝贻(3M),张宜惠(2A)

 

 

 

 

  • 林文泽杯全国15以下青少年篮球锦标赛

主办当局:MABA大马篮总

地点         :Kuala Selangor,Selangor

日期         :   2014年12月8日-2014年12月15日

 

男子15岁以下 Lelaki Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
季军 李佳骏(3N)

 

 

 

  • Kejohanan Bola Keranjang MSSD

主办当局:PPD Hulu Langat

地点         :Batu 11,Cheras

日期         :   2015年1月26日-2015年1月29日

 

  1. 男子15岁以下 Lelaki Bawah 15 Tahun
成绩 得奖者
冠军 林千怀(3B),李嘉昇(3C),钟伟杰(3K),刘道彦(2D),徐咏杰(2E),陈腾威(2K),杜耀煌(2K),罗顺亿(2M),黄涵威(1D),彭如胜(1K),祖奈丹(1K),罗嘉辉(1K)

 

2.女子15岁以下 Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
冠军 萧俐滢(3H),谢茹斐(3I),符美绮(3J),聂敏慧(3L), 甘宝贻(3M),张宜惠(2A),张芷汇(2K),刘巧蔚(1F),萧美仪(1H),吴铭恩(1H),方俐璇(1I),庄韵(1M)

 

3.男子18岁以下 Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 许志豪(5E),李子健(5I),伽比(5I), 陈万胜(5K),      谢秉宏(5K),张凯伦(5K),李俊彬(5O),  郭政贤(4E),刘国荣(4J), 程健威(4O),李伟光(4O),李佳骏(3N)

 

4.女子18岁以下 Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 傅可(5C),邱瑾燕(5E),叶渼宝(5F),方碧仪(5I),官芷伶(5J),许淑霓(5K),吴洁盈(4C),刘沛雯(4F),罗莎琪拉(4I),         陈姿錤(4J),余汶倪(4J),叶晓慧(4M)

 

 

 

  • Kejohanan Bola Keranjang MSSS

主办当局:Jabatan Pendidikan Selangor

地点         :Kuala Selangor

日期         :   2015年2月9日-2015年2月13日

 

1.男子18岁以下Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
季军 伽比(5I), 李子健(5I), 李伟光(4O), 李佳骏(3N)

 

2.男子15岁以下 Lelaki Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
季军 林千怀(3B),李嘉昇(3C), 刘道彦(2D),陈腾威(2K), 罗顺亿(2M)

 

 

 

  • Kejohanan Bola Keranjang MSSM

主办当局:Kementerian Pendidikan Malaysia

地点         :Kuala Lumpur

日期         :   2015年3月15日-2015年3月20日

 

男子18岁以下 Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 伽比(5I)

 

 

 

 

(2)Kelab Badminton 羽球学会

sukan 4

sukan 3

  • MSSD

主办当局:PPD Hulu Langat

地点         :YB Sports, Taman Jasmin

日期         :2015年 1月19日-2015年1月23日

成绩         :总冠军

 

1.女单15岁以下 Perseorangan Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
季军 丘洁薇(3M)

 

1.女双15岁以下 Bergu Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
亚军 张亿彤(2E),陈欣颖(1H)
季军 陈丽春(3G),丘洁薇(3M)

 

3.男双15岁以下 Bergu Lelaki Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
冠军 万永胜(3F),刘祈亮(3M)

 

4.女单18岁以下 Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 曾怡婷(5B)
季军 林秀瑜(5I)

 

5.女双18岁以下 Bergu Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 曾怡婷(5B),林秀瑜(5I)
亚军 陈可晶(5I),王嘉敏(4H)

 

6.男单18岁以下 Perseorangan Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 熊杰豪(4M)

 

7.男双18岁以下 Bergu Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 曾祥耀(5G),官璟文(5M)
季军 杜嘉伟(5J),陈玮奕(4K)

 

 

 

 

  • MSSS

主办当局:Jabatan Pendidikan Selangor
地点         :Klang
日期          :   2015年 2月3日-2015年2月7日

女单18岁以下  Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 曾怡婷(5B)

 

 

 

(3)  Kelab Ping Pong  乒乓学会

sukan 5

sukan 6

  • MSSD

主办当局:Sekolah Menengah Agama Persekutuan,Kajang

地点         :SMK Perimbun

日期         : 2015年1月27日-2015年1月29日

成绩         :Johan Keseluruhan

 

1.女单15岁以下  Perseorangan Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
亚军 李抒恩(3I)
季军 叶芯伶(1E)

 

2.女双15岁以下  Bergu Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
冠军 李抒恩(3I),叶芯伶(1E)

 

3.男双15岁以下 Bergu Lelaki Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
亚军 林俊源(3A),叶国星(2L)

 

4.女单18岁以下 Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
亚军 陈嘉雯(5H)
季军 林子惠(4I)

5.女双18岁以下 Bergu Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 陈嘉雯(5H),林子惠(4I)

 

6.男单18岁以下 Perseorangan Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 陈铭炫(3M)
亚军 林俊毅(5K)

 

7.男双18岁以下 Bergu Lelaki Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
冠军 林俊毅(5K),陈铭炫(3M)

 

 

 

  • MSSS

主办当局:Klang

地点         :SJK(C) Jenjarom

日期         :   2015年2月11日-2015年2月13日

成绩         :Johan Keseluruhan

 

1.女双15岁以下  Bergu Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
季军 李抒恩(3I)

 

2.女队15岁以下  Berpasukan Perempuan Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
季军 李抒恩(3I),刘佩琼(3J),叶芯伶(1E)

 

3.男队15岁以下  Berpasukan Lelaki Bawah 15 Tahun

成绩 得奖者
冠军 叶国星(2L),叶政霖(2L)

 

4.女单18岁以下  Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
季军 陈嘉雯(5H)

 

5.女双18岁以下  Bergu Perempuan Bawah 18 Tahun

成绩 得奖者
季军 陈嘉雯(5H)

 

6.女队18岁以下  Berpasukan Perempuan Bawah 18 Tahun

       成绩                   得奖者
亚军 陈嘉雯(5H),林子惠(4I)

 

 

 

(4) Kelab Renang 游泳学会

  • MSSS

主办当局:Jabatan Pendidikan Selangor

地点         :Shah Alam,Selangor

日期         :   2015年2月16日-2015年2月19日

 

1.男子15岁以下  Lelaki bawah 15 tahun

                  得奖者:孙翌恩(2B)
1.      200m Gaya Dada-铜牌

2.      50m Gaya Kupu-kupu-银牌

3.      100m Gaya Kupu-kupu-金牌

4.      200m Gaya Kupu-kupu-金牌

5.      50m Gaya Lentang-银牌

6.      100m Gaya Lentang –铜牌

7.      200m Gaya  Lentang -银牌

8.      100m Gaya Bebas-银牌

9.      200m Gaya Bebas-金牌

10.  400m Gaya Bebas-银牌

11.  1500m Gaya Bebas-银牌

12.  200m Gaya Campuran-金牌

 

 

1.男子18岁以下 Lelaki bawah 18 tahun

sukan 7

                  得奖者:孙浚恩(5F)
1.      50m Gaya Dada-金牌(破纪录)(30.57)

2.      100m Gaya Dada-银牌

3.      200m Gaya Dada-银牌(破纪录)(2.29.50)

4.      50m Gaya Kupu-kupu-金牌

5.      100m Gaya Kupu-kupu-金牌

6.      200m Gaya Kupu-kupu-银牌

7.      200m Gaya Bebas-银牌

 

 

  • MSSM

主办当局:Jabatan Pendidikan Malaysia

地点         :Shah Alam,Selangor

日期         :   2015年3月24日-2015年3月27日

 

1.男子15岁以下  Lelaki bawah 15 tahun

                  得奖者:孙翌恩(2B)
1.      100m Gaya Kupu-kupu-铜牌

2.      200m Gaya Kupu-kupu-金牌

3.      200m Gaya  Lentang -银牌

4.      200m Gaya Bebas-铜牌

5.      200m Gaya Campuran-金牌

6.      4x100m Bebas Berganti-ganti-铜牌

7.      4x100m Campuran Berganti-ganti-金牌

 

 

 

1.男子18岁以下 Lelaki bawah 18 tahun

                  得奖者:孙浚恩(5F)
1.      50m Gaya Dada-银牌

2.      100m Gaya Dada-铜牌

3.      200m Gaya Dada-银牌

4.      50m Gaya Kupu-kupu-银牌

5.      4x100m Bebas Berganti-ganti -金牌(破纪录)(3.48.68)

6.      4x100m Campuran Berganti-ganti -金牌(破纪录)(3.59.61)

 

 

  (5) Kelab Gimrama 韵律操学会

sukan 8

  • Kejohanan Gimnastik Berirama

主办当局:MSSS

地点         :SJK(C) Taman Rashna,Klang

日期         :   2015年3月2日-2015年3月6日

 

1.Acara Terbuka Gred 4 Individu-Tanpa Alat

成绩 得奖者
季军 林子钧(1B)

 

2.Latihan Berkumpulan Junior(Gabungan)-Acara Riben

成绩 得奖者
冠军 符淑棋(2F),蔡葆琳(2I),梁怡慧(2J)

 

3. Latihan  Berkumpulan Senior(Gabungan)-Acara Belantan & Gelung

成绩 得奖者
冠军 陈欣瑜(5E)

 

 

 

  • Kejohanan Gimnastik Berirama

主办当局:MSSM

地点         :Kompleks Majlis Sukan Negara Bukit Jalil,Gimnasium 1

日期         :   2015年3月16日-2015年3月20日

 

1.Latihan Berkumpulan Junior(Gabungan)-Acara Riben

成绩 得奖者
冠军 符淑棋(2F),蔡葆琳(2I),梁怡慧(2J)

 

2.Latihan Berkumpulan Senior(Gabungan)-Acara Belantan & Gelung

成绩 得奖者
冠军 陈欣瑜(5E)

 

 

  • Sport Excel

主办当局:Majlis Sukan Negeri

地点         :Bukit Jalil,Gimnasium 1

日期         :   2015年5月30日

 

Latihan Berkumpulan Junior-Acara Bola, Latihan Berkumpulan Junior-Acara Riben

成绩 得奖者
冠军 符淑棋(2F),蔡葆琳(2I),梁怡慧(2J)

 

 

(6) Kelab Olahraga 田径学会

sukan 9

  • MSSD Olahraga

主办当局:PPD Hulu Langat

地点         :Stadium UKM Bangi

日期         :   2015年3月9日-2015年3月12日

 

1.Pentathlon Terbuka

成绩 得奖者
冠军 罗莎琪拉(4I)

 

2.4 X 400m Perempuan Kelas 2

成绩 得奖者
亚军 何嘉雯(3B), 符美绮(3J), 李靖市(3J), 聂敏慧(3L)

 

3.1500m Perempuan Kelas 2

成绩 得奖者
亚军 聂敏慧(3L)

 

4.100m Lari Berpagar Perempuan Kelas 2

成绩 得奖者
亚军 符美绮(3J)

 

5.Lompat Kijang Perempuan Kelas 2

成绩 得奖者
亚军 何嘉雯(3B)

 

 

 

(7) Kelab Bola Tampar 排球学会

  • MSSD

主办当局:PPD Hulu Langat

地点         :SMK BBSL

日期         :   2015年4月6日-2015年4月9日

 

 

1.女子18岁以下 Perempuan Bawah 18 Tahun

排球

成绩 得奖者
冠军 刘慧滢(5B), 林昱盈(5E), 余乐靖(5E), 廖惠欣(5F), 严薇诗(5H), 周泳蒽(4E), 林凯儿(4E),邝诗雯(4F),赵雪晶(4H), 陈俐文(4H),林楚群(4I),周雪雯(4J)

 

2.男子18岁以下 Lelaki Bawah 18 Tahun

排球 3

成绩 得奖者
亚军 罗旭璇(5C),石训鹏(5E), 林靖伦(5F),余健汶(5F),苏哲正(5G), 许子沣(5G),官励鹏(4A), 罗贤浚(4B), 廖轩逸(4E),罗楌棚(4F),叶凯辉(4G), 周伟杰(4G)

 

3.男子15岁以下 Lelaki Bawah 15 Tahun

排球 2

成绩 得奖者
季军 贺健顺(3D), 陈育品(3D), 蔡明康(3E), 林良俊(3F), 陈冠证(3F), 赖衎叡(3F), 梁浚劼(3F), 曾家俊(3J), 江征融(2C), 柯俊祥(2D), 叶凯康(2I), 赖俊杰(1I)

 

 

 

 


  • 0

Pertandingan Bola Keranjang MSSD 2017

Category : Achievement (2017)

Pasukan Bola Keranjang SMJK Yu Hua telah memenangi Johan dalam 4 kategori Pertandingan Bola Keranjang MSSD 2017!

16777109_1437672356275040_209953632_oAntaranya termasuklah:-

  • Lelaki bawah 15 tahun
  • Lelaki bawah 18 tahun
  • Perempuan bawah 15 tahun
  • Perempuan bawah 18 tahun

Bukan itu sahaja, 4 daripada Pasukan SMJK Yu Hua telah mendapat Most Valuable Player (MVP) dalam kategori masing-masing.

16779959_1437672362941706_1072884726_n

Tahniah kepada mereka yang telah mengharumkan nama sekolah!