Category Archives: Pencapaian (2020)

  • 0

Pertandingan “Sciematics Online Quiz Challenge 2020”

Tarikh : 20 Julai 2020
Tahniah kepada pelajar Koh Wen Yu (3B) kerana telah memenangi hadiah Saguhati dalam
pertandingan peringkat Kebangsaan ini. Terima kasih kepada guru yang membantu iaitu Pn Chan
Chooi Seong dan Cik Lai Huey Hung. Hadiah disampaikan oleh pihak penganjur.


  • 0

Kejohanan Karate Do 1 st KL Gateway Cup 2020.

Category : Pencapaian (2020)

Tarikh : 29 Feb – 1 Mac 2020
Tahniah kepada pelajar-pelajar berikut :
Acara : Katta

  1. Low Hui Yee (Gold)
  2. Him Wai Sheng (Gold)
  3. Wong Xin Rho (Silver)
    Acara : Kumite
  4. Low Hui Yee (Gold)
  5. Teoh Zhan Wei (Bronze)
    Terima kasih kepada guru pengiring iaitu Pn Nur Adilah bt Ibrahim dan Pn Noor Eryanty bt
    Mohamad Arif.

  • 0

Kejohanan Olahraga MSSD Hulu Langat.

Tarikh : 24 – 27 Feb 2020
Tempat : Stadium UPM
Tahniah kepada atlet SMJK Yu Hua. Pencapaian yang membanggakan. Menduduki tangga kedua
(Naib Johan) dalam kutipan pingat dengan 12 Emas, 6 Perak dan 5 Gangsa.
Pingat Emas
Kategori L3

  1. Loo Khai Xiang (2C) – 100 m, 200 m
  2. Chong Shiun Feng (20) – Rejam Lembing
  3. Rodney Tey Yik Quan (1D) – Lempar Cakera
    Kategori P3
  4. Liew Yong Xin (2E) – 400 m, Lompat Jauh, 4×400 m, 4×100 m
  5. Lee Yanyu Elena (2C) – Lompat Kijang
  6. Tham Yun Ern (1C) – 800 m, 1500 m, 4×400 m
  7. Eva Tok Pei Wen (1B) – 4×100 m, 4x400m
  8. Gloria Chong Ying Le (1E) – 4×100 m, 4×400 m
  9. Chan Chou Hoe Yan (1B) – 4×100 m, 4×400 m
  10. Chan Li Shan (PB) – 4×100 m, 4×400 m
  11. Esther Low Bao Khei (2E) – 4×400 m, 4×100 m
    Kategori P2
  12. Koh Wen Yu (3B) – 4×100 m
  13. Lee Yi Sin (3O) – 4×100 m
  14. Tay Kai Yi (3B) – 4×100 m
  15. Yap Sze Jia (3F) – 4×100 m
  16. Ashley Ann (3L) – 4×100 m
    Pingat Perak
    Kategori L3
  17. Loo Khai Xiang – (2C) – 400 m, 4×100 m
  18. Wong Kok Bin (2C) – 4×100 m
  19. Adam Haris (2L) – 4×100 m
  20. Amyrun Zafran (1F) – 4×100 m
  21. Cheong Qi Zhe (1B) – 4×100 m
  22. Lim Chin Siang (2K) – 4×100 m
    Kategori P3
  23. Liew Yong Xin (2E)- 200 m
  24. Eva Tok Pei Wen – (1B) – 100 m
    Kategori P2
  25. Yap Sze Jia (3F) – 800 m

Kategori P1

  1. Liew Wen Yen (4H) – 1500 m
    Pingat Gangsa
    Kategori L3
  2. Adam Haris (2L)- 200 Lari Berpagar
    Kategori L2
  3. John Ting Bang Kwong (3 I) – Lontar Peluru
    Kategori P2
  4. Koh Wen Yu (3B) – 100 m, 200 m, 4×400 m
  5. Lee Yi Sin (3O) – 4×400 m
  6. Tay Kai Yi (3B) – 4×400 m
  7. Yap Sze Jia (3F) – 4×400 m
  8. Ashley Ann (3L) – 4×400 m
    Kategori P1
  9. Ng Zi Ying (5F) – 3000 m
    Olahragawati P3 dan Olahragawati Keseluruhan Perempuan : Tham Yun Ern
    Rekod Baru Kejohanan:
  10. Lompat Kijang P3 – Lee Yan Yu Elena
  11. 1500 m P3 – Tham Yun Ern
    Terima kasih kepada guru pengiring merangkap jurulatih iaitu En Mohd Zulhilmi b Khairil Anuar, En
    Khairul Faiz b Mohd Nordin, En Arnizam b Zakaria, Pn Yusni Anis bt Yusuf dan guru-guru lain yang
    terlibat.

  • 0

Pertandingan Kaligrafi Cina Peringkat Negeri Selangor

Category : Pencapaian (2020)

Tarikh : 21 Feb 2020
Tempat : SMJK Kwang Hua, Klang
Tahniah kepada semua pelajar yang telah memenangi hadiah dan berjaya mewakili negeri ke
peringkat kebangsaan.
Kategori Menengah Atas
Hadiah Cemerlang

  1. Goh Xin Ni 4E
    Hadiah Baik
  2. Lee Jia Yuan 6AS1
  3. Tan Teck Ming 5F
  4. Kon Qiao Ru 4H
    Kategori Menengah Rendah
    Hadiah Cemerlang
  5. Koh Wen Yu 3B
  6. Koh Wen Xin 2E
    Hadiah Kepujian
  7. Chen Isyen 3B
  8. Seet Xin Jing 3E
    Pelajar yang berjaya ke peringkat kebangsaan
  9. Goh Xin Ni 4E
  10. Koh Wen Yu 3B
  11. Koh Wen Xin 2E
    Terima kasih kepada guru pengiring iaitu Pn Yong Ai Chuin.

  • 0

Pertandingan “The 50 th World School Children’s Art Exhibition of Republic of China.”

Category : Pencapaian (2020)


Tarikh : 27 September 2019
Tahniah dan syabas kepada pelajar Siow Wen Hui (2A) kerana telah memenangi hadiah Bronze
dalam pertandingan ini. Hasil lukisan pelajar ini telah dipamerkan di Johor Bahru Art Expo.